مدیرکل امور مالیاتی استان:

وصول مالیات میلیاردی از بلاگر قزوینی

عزیزالله عباسپور با اشاره به دریافت مالیات یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومانی از یک بلاگر قزوینی گفت: شرکت رضایت خودرو طراوت نوین تاکنون یک‌هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان فرار مالیاتی داشته است.

وصول مالیات میلیاردی از بلاگر قزوینی

به گزارش قزوین‌نیوز، عزیزالله عباسپور در نشست خبری با اصحاب رسانه که صبح امروز به مناسبت هفته دولت برگزار شد، اظهار کرد: وصول مالیات به صورت عادلانه و اطلاع‌رسانی از طریق رسانه‌ها در خصوص نحوه مصرف مالیات‌ها از وظایف اصلی  اداره کل امور مالیاتی است؛ اگر مردم در خصوص هزینه‌کرد مالیات‌ها آگاه باشند بدون شک در پرداخت مالیات توجه بیشتری خواهند خواهند داشت.

 

وی گفت: امور مالیاتی هیچ‌گاه به دنبال اخذ مالیات ناحق از مؤدیان مالیاتی نیست و یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های این اداره کل، به قطعیت رساندن پرونده‌های مالیاتی است.

 

عباسپور گفت: در سال گذشته، ۷۸ هزار و ۵۰ فرم در بخش اظهارنامه و تبصره ماده ۱۰۰ دریافت کردیم که ۱۹ هزار و ۳۴۰ فرم آن اظهارنامه و ۵۸ هزار و ۷۱۰ فرم تبصره ماده ۱۰۰ بود و بر اساس داده‌های موجود این عدد نسبت به سال ۱۴۰۰ در مجموع ۱۱۵ درصد رشد داشته است.

 

مدیرکل امور مالیاتی استان قزوین افزود: در سال ۱۴۰۰ مبلغ ۱۴۲ میلیارد تومان مالیات ابرازی و در سال گذشته نیز مبلغ ۳۹۶ میلیارد تومان مالیات ابرازی دریافت کردیم و در واقع در این بخش ۱۷۹ درصد رشد اتفاق افتاده است.

 

وی خاطرنشان کرد: در سال ۱۴۰۱ در بخش اشخاص حقوقی در مجموع ۵ هزار ۳۸۳ اظهارنامه مالیاتی دریافت کردیم که نسبت به سال ۱۴۰۰ با تعداد ۵ هزار و ۳۳۱ اظهارنامه، رشد قابل توجهی نداشت، در این بخش از نظر ریالی ۱۶۰۰ میلیارد در سال ۱۴۰۰ و در سال ۱۴۰۱ مبلغ ۲۲۰۰ میلیارد دریافت مالیات داشتیم.

 

واریز ۲ هزار و ۶۳ میلیارد درآمد حاصل از مالیات‌ها به حساب شهرداری‌ها، دهیاری‌ها و فرمانداری‌ها 

 

عباسپور تصریح کرد: در بحث کمک به بخش تولید پنج درصد در سال ۱۴۰۰ و هفت درصد در سال ۱۴۰۱ براساس قانون بودجه سنواتی حمایت صورت گرفته است؛ در واریز به حساب شهرداری‌ها، دهیاری‌ها و فرمانداری‌ها در سال ۱۴۰۰ مبلغ ۹۶۲ میلیارد تومان و در سال ۱۴۰۱ مبلغ ۲ هزار و ۶۳ میلیارد واریزی داشتیم که ۱۱۴ درصد افزایش داشته است؛ از ابتدای سال جاری تا پایان مرداد ماه سال جاری نیز هزار و ۲۴۶ میلیارد تومان به حساب شهرداری‌ها و دهیاری‌ها واریزی شده که نسبت به گذشته ۲۳۷ درصد رشد داشته است.

 

وی یادآور شد: برای ورزش و جوانان از ابتدای سال جاری تا پایان مرداد ماه ۳۶ میلیارد تومان واریزی داشتیم که نسبت به سال گذشته ۲۳۵ درصد افزایش پیدا کرده است؛ در حوزه بهداشت هم از ابتدای سال جاری تا پایان مرداد ماه ۲۳۷ میلیارد واریزی داشتیم که ۲۷ درصد افزایش پیدا کرده است.

 

این مسئول اظهار کرد: از ابتدای سال جاری تا پایان مرداد ماه مبلغ ۳ هزار و ۷۸۷ میلیارد تومان مالیات وصول شده و در واقع این میزان بیش از ۹۲ درصد مبلغی است که پیش‌بینی کرده‌ بودیم و ۳۱ درصد رشد پیدا کرده و رتبه ۱۸ کشور را داریم و سهم قزوین در وصولی‌ مالیات‌های کشور ۱/۴۳ درصد است.

 

وی با اشاره به سامانه سوت‌زنی امور مالیاتی بیان کرد: در این سامانه که در واقع با شماره ۱۵۲۶ سامانه ارتباطات مردمی است، در سال گذشته ۴۵۰ مورد تماس داشتیم که مطالبات مردمی به دست ما رسیده و مورد پیگیری و رصد همکاران ما در امور مالیاتی قرار می‌گیرد و گزارش به مراجع نظارتی ارجاع می‌شود و با متخلفان برخورد خواهد شد.

 

دریافت پول نقد از بیماران، مصداق فرار مالیاتی 

 

مدیرکل امور مالیاتی استان قزوین گفت: استفاده از پول نقد توسط برخی پزشکان مصداق فرار مالیاتی محسوب می‌شود و از بخشودگی جرایم و معافیت‌ها محروم خواهند شد اما برخورد جدی و پلمب خارج از محدوده فعالیت امور مالیاتی است.

 

وصول مالیات یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومانی از بلاگر در قزوینی

 

وی درخصوص دریافت مالیات از فعالان فضای مجازی و بلاگرها تصریح کرد: درباره مشاغل فعال در فضای مجازی اطلاعات ما از نهادها و مراجعی کسب می‌شود که مجوزها را صادر می‌کنند یا نظارت دارند، بر اساس رصدهایی صورت گرفته، پرونده‌هایی تشکیل شده و دریافتی‌هایی هم داشته‌ایم به عنوان مثال از یکی از فعالان فضای مجازی یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان مالیات اخذ شده که خود فرد هم تمکین کرده است.

 

فرار مالیاتی یک‌هزار و ۴۰۰ میلیارد تومانی شرکت رضایت خودرو طراوت نوین

 

عباسپور در پایان گفت: فعالیت شرکت پیش‌فروش خودرو در تاکستان با عنوان «رضایت خودرو طراوت نوین» از ۹۲ تا ۹۸ به عنوان شخص حقیقی بوده و بعد از آن به صورت رسمی شرکت ثبت شده، تمام این سال‌ها برای شخص حقیقی و شرکت مالیات درنظر گرفته شده بود و تا بهمن سال ۱۴۰۱ مالیات‌ها پرداخت می‌شد. اطلاعات مؤدیان محرمانه است اما بدهی مالیاتی این شرکت به دستور دادستان اعلام شده و در مجموع مبلغ هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان است که با اموال توقیف شده از این شرکت برابری می‌کند.

 

انتهای پیام/

نظرات
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط قزوین نیوز در وب سایت منتشر خواهد شد پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
گردشگری قزوین

اخبار قزوین

اخبار ایران و جهان