بزرگترین مجموعه هنری استان قزوین افتتاح شد

مجموعه "تئاتر شهر" قزوین به عنوان بزرگترین مجموعه هنری استان، با هزینه‌ای بالغ بر ۶۰۰ میلیارد ریال در ضلع شمالی بوستان ملت به بهره‌برداری رسید.

بزرگترین مجموعه هنری استان قزوین افتتاح شد

به گزارش قزوین‌نیوز، پس‌ از سال‌ها انتظار، مجموعه تئاتر شهر قزوین با هزینه‌ای بالغ بر ۶۰۰ میلیارد ریال در ضلع شمالی بوستان ملت به بهره‌برداری رسید. این مجموعه در زمینی به مساحت دو هزار و ۲۹۲ متر، زیربنای یک‌هزار و ۹۷۳ متر در سه طبقه منفی، همکف و طبقه اول با پنج سالن کوچک و بزرگ ساخته شده است.

مهدی صباغی، شهردار قزوین، در افتتاحیه مجموعه تئاتر شهر قزوین که پنجشنبه شب ۲۴ اسفند برگزار شد، اظهار کرد: در ابتدای شروع به کارم در شهرداری ۶۳ پروژه نیمه تمام در قزوین داشتیم که با تلاش صورت گرفته توسط مجموعه مدیریت شهری، امروز یکی دیگر از پروژه‌های باقی‌مانده از گذشته تکمیل و به بهره‌برداری رسید.


وی در ادامه بیان کرد: با بهره‌برداری از مجموعه تئاتر شهر در قزوین ۵۲۵ صندلی به ظرفیت‌ فرهنگ کشور افزوده شد.

شهردار قزوین خاطرنشان کرد: در مجموعه تئاتر شهر قزوین به عنوان بزرگترین مجموعه هنری استان، یک فضای آموزشی ۲۵ نفره و ۲ مجموعه تئاتر رو باز وجود دارد که فقط مختص قشر خاصی نیست، هنرمندان با سلایق مختلف می‌توانند از فضای این مجموعه استفاده کنند.

امیدوارم تئاتر شهر موجب ارتقای فرهنگ و هنر قزوین شود

در ادامه علی فرمانی، رئیس شورای شهر قزوین اظهار کرد: در شورای ششم روی اتمام پروژه‌های نیمه‌تمام تأکید ویژه وجود دارد بنابراین تکمیل پروژه تئاتر شهر با جدیت در دستور کار قرار گرفت تا امروز که به بهره‌برداری رسید.


وی ادامه‌ داد: امید است با برنامه‌ریزی مطلوب در مجموعه مدیریت شهری، تئاتر شهر در اختیار هنرمندان قرار بگیرد تا بتوانیم ظرفیت‌های فرهنگی و هنری شهر قزوین را نسبت به گذشته ارتقا دهیم و شاهد افتخار آفرینی هنرمندان تئاتر قزوین باشیم.

زیرساخت‌های فرهنگی و هنری شایسته هنرمندان قزوین نیست

در ادامه این مراسم محمدمهدی اعلایی، استاندار قزوین اظهار کرد: متأسفانه در استان قزوین، زیرساخت‌ها در حوزه هنر و فرهنگ با ظرفیت‌ها و استعدادهای استان فاصله بسیار دارد و برای جبران این فاصله باید تلاش زیادی صورت گیرد. 

وی افزود: استان قزوین در حوزه تئاتر، سینما، موسیقی و بسیاری از حوزه‌های فرهنگی و هنری از غنای بالایی برخوردار است ولی متناسب با آن از امکانات برخوردار نیستیم و در حوزه سینما و سالن موسیقی استان مشکلاتی دارد.


استاندار قزوین خاطرنشان کرد: نگاه دولت این است که زیرساخت‌های فرهنگی و هنری در سطح استان‌ها و کشور تقویت شود و در همین راستا در سفر سال گذشته رئیس جمهور به قزوین منابعی در حوزه فرهنگ و هنر از جمله برای راه‌اندازی شهرک تولید محتوا جذب شد و امیدواریم این اقدامات برای توسعه فرهنگ و هنر قزوین اثر داشته باشد.

وی ادامه داد: در راستای حمایت از هنرمندان عمارت سپهدار نیز در اختیار اداره ارشاد قرار می گیرد تا این فضای تاریخی تبدیل به گالری هنرهای تجسمی شود.

اعلایی در پایان با اشاره به فرارسیدن ۲۵ اسفند سالروز شهادت شهید باکری و روز شهردار گفت: شهید باکری نماد یک مسئول متخصص و متعهد است که به عنوان الگوی خدمت‌گزاری صادقانه مطرح است.

انتهای پیام/

نظرات
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط قزوین نیوز در وب سایت منتشر خواهد شد پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
گردشگری قزوین

اخبار قزوین

اخبار ایران و جهان