طرح حجاب و عفاف در قزوین اجرا می‌شود

فرماندهی انتظامی قزوین طی اطلاعیه‌ای از اجرای طرح حجاب و عفاف از روز شنبه ۲۶ فروردین ماه در تمامی معابر و اماکن عمومی این استان خبر داد.

اجرای طرح حجاب و عفاف از شنبه ۲۶ فروردین در قزوین

به گزارش قزوین‌نیوز، فرماندهی انتظامی قزوین طی اطلاعیه‌ای از اجرای طرح حجاب و عفاف در تمامی معابر و اماکن عمومی این استان خبر داد.

این اطلاعیه با اشاره به اینکه طرح حجاب و عفاف از روز شنبه ۲۶ فروردین ماه آغاز می‌شود از از عموم شهروندان دعوت نمود تا هنجارهای دینی و اخلاقی را رعایت کنند.

 در این اطلاعیه آمده است:

شهروندان گرامی
از دیرباز پوشش و عفاف نزد مردم ایران بویژه مردم شریف و مومن استان دارالمومنین قزوین اهمیتی سِتُرگ داشته و مردم استان نقض هنجارهایِ خود در قلمرو عفاف و حجاب را تاب نیاورده و به اشکال مختلف واکنش نشان داده‌اند. عفاف و حجاب همواره برای ایران و ایرانی حائز اهمیت بوده و  امر به معروف و نهی از منکر در چارچوبی حکیمانه توصیه شده است. از طرفی نقضِ ارزش‌هایِ ملی و مذهبی مربوط به پدیده پوشش، مورد نکوهش قاطبه شهروندان است.
 "به همین سبب فرماندهی انتظامی استان ، ضمن دعوت همگان به رعایت هنجارهای دینی و اخلاقی در چارچوب مطالبات عمومی و بر اساس وظایف قانونی، طرح حجاب و عفاف را از روز شنبه مورخ ۲۵ فروردین ماه سال جاری در همه معابر و اماکن عمومی از جمله مراکز اقامتی و تفریحی، معابر عمومی و ایستگاه‌های مسافری (راه آهن و پایانه‌ها) با جدیت بیشتر دنبال خواهند کرد. از همگان انتظار می‌رود ضمن رعایت هنجارهای ایرانی- اسلامی از جمله عفاف و حجاب از هر نوع رفتاری که مطلوب جامعه نیست بپرهیزند."

انتهای پیام/ 

نظرات
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط قزوین نیوز در وب سایت منتشر خواهد شد پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
گردشگری قزوین

اخبار قزوین

اخبار ایران و جهان