بازگشت ۵۳ واحد صنعتی راکد به چرخه تولید

معاون امور صنایع سازمان صمت قزوین از بازگشت ۵۳ واحد صنعتی به چرخه تولید در سال گذشته خبر داد‌.

بازگشت ۵۳ واحد صنعتی راکد در قزوین به چرخه تولید

به گزارش قزوین‌نیوز، محمدتقی میرزا‌عباسی، در خصوص تعداد شهرک و واحدهای صنعتی در قزوین معاون امور صنایع سازمان صمت قزوین اظهار کرد: در استان قزوین ۲۰ شهر صنعتی، شهرک صنعتی و ناحیه صنعتی فعال وجود دارد که چهار شهرک آن خصوصی ۱۶ شهرک دولتی هستند؛ هم‌اکنون نیز ۳هزار و ۷۴۷ واحد صنعتی در قزوین فعالیت می‌کنند.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: از فروردین ۱۴۰۳ تاکنون ۴۳ پروانه بهره‌برداری جدید در شهرک‌های صنعتی قزوین به ثبت رسیده که بیشتر این پروانه‌ها مربوط به حوزه صنایع شیمیایی و پلیمری است.

معاون امور صنایع سازمان صمت قزوین درباره واحدهای غیرفعالی که در سال گذشته به چرخه تولید بازگشتند، بیان کرد: ۵۳ واحد صنعتی در سال گذشته به چرخه تولید بازگشتند که ۴۳ واحد آن داخل شهرک و ۱۲ واحد خارج از شهرک قرار داشتند؛ هم‌اکنون نیز بالغ‌بر ۹۰ هزار نفر در واحدهای صنعتی قزوین مشغول فعالیت هستند.

وی گفت: ما برای بازگرداندن واحدهای صنعتی غیرفعال جلساتی برگزار می‌کنیم تا مشکلات واحدها احصا گردد، رفع مشکل صورت گیرد تا به چرخه تولید بازگردند، در این امر نیز از دستگاه‌هایی چون شرکت شهرک‌ها، استانداری و دادگستری کمک می‌گیریم تا روند بازگشت واحدهای غیرفعال به چرخه تولید با سرعت بیشتری صورت گیرد.

عباسی در پایان خاطرنشان کرد: با توجه به جلسات برگزار شده و احصای مشکلات بیشترین مشکل واحدهای صنعتی غیرفعال در قزوین عقب ماندن از تکنولوژی و ماشین‌آلات قدیمی است چراکه رقبای آن‌ها با تکنولوژی جدید به روی کار آمده‌اند و واحدهای قدیمی غیرفعال شده‌اند.

انتهای پیام/

نظرات
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط قزوین نیوز در وب سایت منتشر خواهد شد پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
گردشگری قزوین

اخبار قزوین

اخبار ایران و جهان