چهار خطه کردن ۲۳ کیلومتر از راه‌های اصلی قزوین

رئیس اداره نظارت بر راه‌های اصلی اداره کل راه و شهرسازی قزوین گفت: چهار خطه کردن ۲۳ کیلومتر از راه‌های اصلی استان در حال انجام است که برای اتمام آن‌ها به هشت هزار و ۷۰۰ میلیارد ریال اعتبار نیازمندیم.

چهار خطه کردن ۲۳ کیلومتر از راه‌های اصلی قزوین

به گزارش قزوین‌نیوز، سید مصطفی سجادی‌نیا، رئیس اداره نظارت بر راه‌های اصلی اداره کل راه و شهرسازی قزوین، اظهار کرد: در رابطه با طرح چهار خطه شدن مسیر بوئین‌زهرا - شامی شاپ که طول آن ۵۳ کیلومتر است، ۴۳ کیلومتر آن تکمیل و ۱۰ کیلومتر باقیمانده آن از سوی پیمانکار در حال انجام است که با توجه به احداث ۲ تقاطع غیر همسطح، در صورت تأمین اعتبار چهار هزار و ۵۰۰ میلیاردی طی یک سال آینده شاهد تکمیل این طرح خواهیم بود.

وی ادامه داد: این مسیر به لحاظ تردد زیاد وسایل نقلیه سنگین و همچنین ارتباط‌دهنده جاده‌های جنوبی کشور به مناطق شمالی و شرقی است و از گذشته‌های دور به عنوان یکی از راه‌های ترافیکی و خطرناک محسوب می‌شود که با چهارخطه شدن جاده، علاوه بر کاهش سوانح جاده ای، شاهد تردد عادی و روان در آن نیز خواهیم بود.

این مسئول به جاده فرعی آغچه کند - نیکویه اشاره کرد و گفت: این مسیر ارتباط دهنده آزادراه‌های قزوین - رشت و قزوین - زنجان و یکی از جاده‌های فرعی مهم استان است که علاوه بر ارتقا و امنیت بخشیدن به آن، ضمن عملیات زیرسازی، ابنیه، نصب علائم و ایمن‌سازی آن، مسیر یاد شده را به مسافت ۳۰ کیلومتر کاهش می‌دهد.

وی بیان کرد: برای انجام این طرح نیز ۵۰۰ میلیارد ریال از محل اعتبارات ملی و استانی از سوی این اداره کل هزینه شده است.

سجادی‌نیا به طرح ایمن‌سازی و چهار خطه کردن مسیر اصلی بوئین‌زهرا - دانسفهان و رحیم آباد اشاره کرد و گفت: سه کیلومتر این مسیر از جعفرآباد به پناه آباد با ۷۰۰ میلیارد ریال چهار خطه شده که پس از انجام عملیات زیرسازی، ابنیه، نصب علایم و آسفالت زیر بار ترافیکی رفته است.

رئیس اداره نظارت بر راه‌های اصلی اداره کل راه و شهرسازی استان قزوین ادامه داد: طرح بهسازی جاده تاکستان - ابهر به عنوان راه اصلی و در محدوده فارسجین، کار چهار خطه کردن مسیر به طول پنج کیلومتر ادامه داشته و هم اکنون نیز در مرحله آسفالت قرار دارد.

وی با اشاره به مسیر ۲۴ کیلومتری این طرح، اضافه کرد: عملیات چهار خطه شدن ۱۷ کیلومتر از این مسیر به پایان رسیده و برای تکمیل پنج کیلومتر دیگر مسیر به یک هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال اعتبار نیازمندیم.

سجادی‌نیا به مسیر فرعی شامی - اک و اسفرورین به طول ۳۱ کیلومتر اشاره کرد و گفت: چهار خطه کردن تنها پنج کیلومتر این باقیمانده که برای انجام عملیات عمرانی آن به ۲ هزار میلیارد ریال اعتبار نیازمندیم.

انتهای پیام/

نظرات
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط قزوین نیوز در وب سایت منتشر خواهد شد پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
گردشگری قزوین

اخبار قزوین

اخبار ایران و جهان